GroenLinks vindt dat het spoorrapport “Wissel op de toekomst” een onthutsend beeld schetst van zowel de spoorsector als de minister. Tweede Kamerlid Ineke van Gent: “Aan dit rapport hangt een prijskaartje, er moet geschoven worden met budget richting spoor. Dit rapport legt bloot waar de fixatie op extra asfalt toe leidt: een stiefmoederlijke behandeling van het spoor. Het vervoer van miljoenen reizigers is in het geding.”
Het rapport schetst het beeld van een minister die het niet altijd even nauw neemt met de informatievoorziening, geen idee heeft waar het in de toekomst heen moet en voor een dubbeltje op de eerste rang wil zitten.
Van Gent: “Dit kabinet snijdt jaarlijks voor 160 miljoen in spooronderhoud, dat terwijl er wel extra geld voor wegen is. De commissie stelt dat onze uitgaven aan spooronderhoud en vernieuwing internationaal gezien laag zijn. Desondanks besteedde ProRail zo traag aan, dat er geld op de plank bleef en er nota bene honderden miljoenen naar wegen werd geschoven. Dat is niet alleen mismanagement van ProRail, maar ook politiek heikel voor de minister.”
GroenLinks is geschrokken dat NS niet van plan is om met ERTMS-materieel over de Hanzelijn te gaan rijden, terwijl het systeem wel is ingebouwd.
Van Gent: “Dat is onverteerbaar. De minister moet NS dwingen hun materieel klaar te maken voor ERTMS. En ook ProRail moet nog dit jaar starten met plannen voor de inbouw van dit moderne beveiligingssysteem op alle sporen. ”
GroenLinks vindt dat de commissie goed werk heeft gedaan en waardevolle aanbevelingen doet.
Van Gent: “Ik waardeer de eerlijkheid van de commissie, temeer omdat alle regeringsfracties erin zaten. Dat biedt goede kansen om de minister te dwingen bij de nieuwe concessieverlening de touwtjes steviger in handen te nemen.”