GroenLinks wil dat het verplichte energielabel huiseigenaren voortaan advies geeft over besparingsmogelijkheden en subsidieregelingen. Er is nu weinig animo voor het huidige verplichte energielabel, huiseigenaren vinden de kosten te hoog en het label is te vrijblijvend. Volgens GroenLinks-Tweede Kamerlid Ineke van Gent moet daar verandering in komen.
Het realiseren van energiebesparing in huurhuizen schiet nauwelijks op. GroenLinks wil huurders daarom het recht geven om isolatie van hun huis af te dwingen. GroenLinks-Tweede Kamerleden Ineke van Gent en Kees Vendrik hebben dat vandaag voorgesteld aan het kabinet.
A.s. zondag voeren ruim 50 GroenLinks-afdelingen in het hele land actie voor energiebesparing in huizen. De lokale GroenLinks-politici roepen hun gemeenten op om werk te maken van huizenisolatie. Ze zullen daarbij standbeelden inpakken met warme kleding. De standbeelden staan symbool voor alle huurders die door ontbrekende of slechte isolatie in de kou staan. Vanaf maandag zijn er foto’s van de actie te vinden op deze website.